A Szatmárzsadányban élő hátrányos helyzetű fiatalok többsége nem rendelkezik a társadalomba való beilleszkedéshez szükséges szakmai ismeretekkel, nehéz számukra a munkavállalás, az elhelyezkedés, ami miatt a szegénységből sem képesek kitörni, generációkon keresztül. A korai iskolaelhagyás jelensége, a képzettség hiánya, a követendő sikermodellek nélküli közegben való élet mind a kilátástalanság szélére sodorja őket. Ugyanakkor sokszor kénytelenek megtapasztalni az etnikai megkülönböztetésből fakadó negatívumokat is, mely szintén gátló tényezővé válik számukra.
Éppen ezért a projekt célja, hogy segítse a marginalizált közegben élő fiatalokat az aktív személyekké való válásban, megismertetve őket különböző mesterségekkel, kétkezi foglalkozásokkal.
Az egyesület programjába 14 és 35 év közötti fiatalok vesznek részt, szám szerint 15-en, akik 12 héten keresztül szakemberek felügyelete alatt sajátíthatják el a különböző kézműves foglalkozások alapjait.
A gyerekek megtanulnak végigvinni egy projektet annak első fázisától egészen a befejezésig, amit majd közösen fognak ki is értékelni, majd novemberben egy kézműves vásáron mutathatják be, és értékesíthetik portékáikat.
„Ezzel a kezdeményezéssel szeretnénk ha ez a 15, marginalizált közegben élő, hátrányos helyzetű fiatal önismeretet gyakorolna, mely által ráébredhetne azokra a lehetőségekre, melyek adottak számára. Ebben a 12 hétben útmutatást kapnak ahhoz, hogy felfedezzék erősségeiket és felhasználják azokat személyes fejlődésük érdekében. A fiatalok mindannyian teljesen önkéntes projektet hajtanak vége, miközben lehetőségük nyílik arra, hogy megtapasztalják a mások megsegítésének örömét, ezáltal a szegénység és a megkülönböztetés áldozatainak helyzetéből a nyertesek pozíciójába léphessenek át, olyan személyekké válva, akik képesek konkrét lépéseket tenni egy közösség problémáinak megoldása érdekében” – fogalmazott Cristina Bala az egyesület igazgatója.